Tom Clancy's The Division 2: cerințe PC și FPS
Specificațiile oficiale minime și recomandate și FPS-ul la care să te aștepți pe hardware-ul tău.
FPS estimat pe placă video
Estimări pornind de la cerințele oficiale, nu benchmarkuri (±20%).
| Placă video | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | ~260 | ~255 | ~220 |
| GeForce RTX 5080 | ~255 | ~235 | ~160 |
| GeForce RTX 5070 Ti | ~250 | ~220 | ~145 |
| GeForce RTX 5070 | ~230 | ~190 | ~85 |
| GeForce RTX 5060 | ~170 | ~95 | ~55 |
| GeForce RTX 4090 | ~255 | ~245 | ~185 |
| GeForce RTX 4070 SUPER | ~230 | ~185 | ~85 |
| GeForce RTX 4060 | ~145 | ~75 | ~45 |
| GeForce RTX 3060 | ~125 | ~90 | ~40 |
| Radeon RX 9070 XT | ~245 | ~215 | ~140 |
| Radeon RX 7800 XT | ~220 | ~175 | ~105 |
| Radeon RX 7600 | ~130 | ~70 | ~40 |
| Arc B580 | ~145 | ~100 | ~45 |
| GeForce GTX 1660 SUPER | ~75 | ~40 | ~20 |
| GeForce GTX 1060 6GB | ~55 | ~30 | ~16 |
Verifică-ți propriul PC
Alege procesorul și placa video — le comparăm cu cerințele acestui joc.
Cum estimăm: un PC exact la specificațiile recomandate e considerat ~60 FPS la 1080p Medium, iar unul la cele minime ~30 FPS la 1080p Low; scorurile procesorului și plăcii tale video sunt comparate cu acestea, apoi se aplică multiplicatori ficși pentru rezoluție și preset. Rezultatele reale variază cu driverele, patch-urile și upscaling-ul.
| Minime | Recomandate | |
|---|---|---|
| Procesor | Intel Core i5-2500K · 1800AMD FX 6350 · nerecunoscut | AMD Ryzen 5 1500x · 2800Intel Core i7-4790 · 2800 |
| Placă video | AMD R9 280X (3 GB) · 480NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB with Shader Model 5.0+) · 520 | AMD RX 480 (4 GB) · 800NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB with Shader Model 6.0+) · 660 |
| Memorie | 8 GB | 8 GB |
| Memorie video | 3 GB | 4 GB |
| Stocare | 77 GB | 77 GB |
| DirectX | 11 | 12 |
| Sistem de operare | Originally released for Windows 7, the game can be played on Windows 10 and Windows 11 OS | Originally released for Windows 7, the game can be played on Windows 10 and Windows 11 OS |
Din pagina Steam a publisherului; fiecare componentă e asociată scorului nostru de performanță (1–10.000). Unele componente au fost identificate cu ajutorul AI — tratează-le cu prudență.
Cel mai ieftin PC pentru Tom Clancy's The Division 2 la 60 FPS
Planificat de motorul nostru cu acest joc drept țintă obligatorie (preset Medium); fiecare sistem are pagina lui cu prețuri actuale.


Despre joc
The Division 2 este un RPG action-shooter plasat într-o lume deschisă. Joacă în modurile co-op și PvP care oferă mai multă varietate în misiuni și provocări, sisteme noi de progresie cu întorsături și surprize unice, precum și inovații noi de gameplay pentru a menține jucătorii implicați pentru anii următori.
Întrebări despre acest joc
Poate un GeForce RTX 4060 să ruleze Tom Clancy's The Division 2?
Care sunt cerințele minime de sistem pentru Tom Clancy's The Division 2?
Care sunt cerințele recomandate de sistem pentru Tom Clancy's The Division 2?
Ce placă video rulează Tom Clancy's The Division 2 la 1440p și 60 FPS?
Ce placă video rulează Tom Clancy's The Division 2 la 4K și 60 FPS?
Date despre jocuri: IGDB.com · cerințele oficiale și imaginile provin de pe paginile Steam ale publisherilor.





