NieR: Automata: cerințe PC și FPS
Specificațiile oficiale minime și recomandate și FPS-ul la care să te aștepți pe hardware-ul tău.
FPS estimat pe placă video
Estimări pornind de la cerințele oficiale, nu benchmarkuri (±20%).
| Placă video | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | ~280 | ~275 | ~235 |
| GeForce RTX 5080 | ~270 | ~250 | ~175 |
| GeForce RTX 5070 Ti | ~265 | ~235 | ~155 |
| GeForce RTX 5070 | ~250 | ~205 | ~95 |
| GeForce RTX 5060 | ~185 | ~100 | ~60 |
| GeForce RTX 4090 | ~275 | ~260 | ~200 |
| GeForce RTX 4070 SUPER | ~245 | ~200 | ~90 |
| GeForce RTX 4060 | ~155 | ~85 | ~45 |
| GeForce RTX 3060 | ~135 | ~95 | ~40 |
| Radeon RX 9070 XT | ~265 | ~235 | ~155 |
| Radeon RX 7800 XT | ~235 | ~185 | ~110 |
| Radeon RX 7600 | ~140 | ~75 | ~40 |
| Arc B580 | ~155 | ~110 | ~45 |
| GeForce GTX 1660 SUPER | ~80 | ~40 | ~25 |
| GeForce GTX 1060 6GB | ~60 | ~30 | ~17 |
Verifică-ți propriul PC
Alege procesorul și placa video — le comparăm cu cerințele acestui joc.
Cum estimăm: un PC exact la specificațiile recomandate e considerat ~60 FPS la 1080p Medium, iar unul la cele minime ~30 FPS la 1080p Low; scorurile procesorului și plăcii tale video sunt comparate cu acestea, apoi se aplică multiplicatori ficși pentru rezoluție și preset. Rezultatele reale variază cu driverele, patch-urile și upscaling-ul.
| Minime | Recomandate | |
|---|---|---|
| Procesor | Intel Core i3 2100 · 1100AMD A8-6500 · nerecunoscut | Intel Core i5 4670 · nerecunoscutAMD A10-7850K · nerecunoscut |
| Placă video | NVIDIA GeForce GTX 770 VRAM 2GB · 430AMD Radeon R9 270X VRAM 2GB · 360 | NVIDIA GeForce GTX 980 VRAM 4GB · 760AMD Radeon R9 380X VRAM 4GB · nerecunoscut |
| Memorie | 4 GB | 8 GB |
| Memorie video | 2 GB | 4 GB |
| Stocare | 50 GB | 50 GB |
| DirectX | 11 | 11 |
| Sistem de operare | Windows 7 /8.1 /10 64bit | Windows 8.1 /10 64bit |
Din pagina Steam a publisherului; fiecare componentă e asociată scorului nostru de performanță (1–10.000). Unele componente au fost identificate cu ajutorul AI — tratează-le cu prudență.
Cel mai ieftin PC pentru NieR: Automata la 60 FPS
Planificat de motorul nostru cu acest joc drept țintă obligatorie (preset Medium); fiecare sistem are pagina lui cu prețuri actuale.
Întrebări despre acest joc
Poate un GeForce RTX 4060 să ruleze NieR: Automata?
Care sunt cerințele minime de sistem pentru NieR: Automata?
Care sunt cerințele recomandate de sistem pentru NieR: Automata?
Ce placă video rulează NieR: Automata la 1440p și 60 FPS?
Ce placă video rulează NieR: Automata la 4K și 60 FPS?
Date despre jocuri: IGDB.com · cerințele oficiale și imaginile provin de pe paginile Steam ale publisherilor.







