Îmi merge?
Poate un Radeon RX 9060 XT să ruleze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain?
Da, fluid: aproximativ 260 FPS la 1080p Medium cu un Ryzen 5 7600.
≈260
| Rezoluție | Low | Medium | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ≈280 | ≈260 | ≈230 |
| 1440p | ≈280 | ≈250 | ≈205 |
| 4K | ≈250 | ≈195 | ≈135 |
| Procesor | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ≈330 | ≈300 | ≈210 |
| Ryzen 5 7600 | ≈260 | ≈250 | ≈195 |
| Core i5-12400 | ≈220 | ≈215 | ≈185 |
Plăci video mai rapide pentru Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Alte jocuri pe un Radeon RX 9060 XT
- Grand Theft Auto V~380 FPS la 1080p Medium
- The Witcher 3: Wild Hunt~80 FPS la 1080p Medium
- Red Dead Redemption 2~185 FPS la 1080p Medium
- Baldur's Gate III~100 FPS la 1080p Medium
- Palworld~70 FPS la 1080p Medium
- Cyberpunk 2077~85 FPS la 1080p Medium
- Hollow Knight~330 FPS la 1080p Medium
- Elden Ring~115 FPS la 1080p Medium
Întrebări despre acest joc
Poate un Radeon RX 9060 XT să ruleze Metal Gear Solid V: The Phantom Pain?
Da, fluid: aproximativ 260 FPS la 1080p Medium cu un Ryzen 5 7600.
Este Radeon RX 9060 XT bottleneck-ul?
Procesorul ține placa video în loc aici (se pierde 52% din potențialul ei).
Cum estimăm: un PC exact la specificațiile recomandate e considerat ~60 FPS la 1080p Medium, iar unul la cele minime ~30 FPS la 1080p Low; scorurile procesorului și plăcii tale video sunt comparate cu acestea, apoi se aplică multiplicatori ficși pentru rezoluție și preset. Rezultatele reale variază cu driverele, patch-urile și upscaling-ul.
Date despre jocuri: IGDB.com · cerințele oficiale și imaginile provin de pe paginile Steam ale publisherilor.