Îmi merge?
Poate un Radeon RX 7700 XT să ruleze Cities: Skylines?
Da, fluid: aproximativ 190 FPS la 1080p Medium cu un Ryzen 5 7600.
~190
| Rezoluție | Low | Medium | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ~205 | ~190 | ~175 |
| 1440p | ~205 | ~190 | ~170 |
| 4K | ~200 | ~180 | ~150 |
| Procesor | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ~245 | ~240 | ~220 |
| Ryzen 5 7600 | ~190 | ~190 | ~180 |
| Core i5-12400 | ~160 | ~160 | ~155 |
Plăci video mai rapide pentru Cities: Skylines
Alte jocuri pe un Radeon RX 7700 XT
- Roblox~300 FPS la 1080p Medium
- Minecraft~300 FPS la 1080p Medium
- Grand Theft Auto V~300 FPS la 1080p Medium
- Fortnite~300 FPS la 1080p Medium
- Minecraft: Java Edition~155 FPS la 1080p Medium
- The Witcher 3: Wild Hunt~90 FPS la 1080p Medium
- Red Dead Redemption 2~200 FPS la 1080p Medium
- Baldur's Gate III~115 FPS la 1080p Medium
Întrebări despre acest joc
Poate un Radeon RX 7700 XT să ruleze Cities: Skylines?
Da, fluid: aproximativ 190 FPS la 1080p Medium cu un Ryzen 5 7600.
Este Radeon RX 7700 XT bottleneck-ul?
Procesorul ține placa video în loc aici (se pierde 73% din potențialul ei).
Cum estimăm: un PC exact la specificațiile recomandate e considerat ~60 FPS la 1080p Medium, iar unul la cele minime ~30 FPS la 1080p Low; scorurile procesorului și plăcii tale video sunt comparate cu acestea, apoi se aplică multiplicatori ficși pentru rezoluție și preset. Rezultatele reale variază cu driverele, patch-urile și upscaling-ul.
Date despre jocuri: IGDB.com · cerințele oficiale și imaginile provin de pe paginile Steam ale publisherilor.