MSI · gpu
MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6
8 GB VRAM · 160 W · CUDA
Piirisarja
GeForce RTX 4060 Ti 8 GB
VRAM
8 GB GDDR6
Boost-kellotaajuus
2.67 GHz
TDP
160 W
Pituus
338 mm
Liitäntä
PCIe 4.0 x8
Naapurusto
Tekniset tiedot
Luettelotiedot
Lähde: OpenDB- TDP
- 160 W
- Color
- BLACK, GREY
- Length
- 338 mm
- Memory
- 8 GB
- Chipset
- GeForce RTX 4060 Ti 8 GB
- Cooling
- 3 Fans
- Lighting
- ARGB
- Interface
- PCIe 4.0 x8
- Core count
- 4352
- Frame sync
- G-Sync
- Memory bus
- 128
- Memory type
- GDDR6
Näytä 9 tietoa lisää
- Video outputs · HDMI 2.1a
- 1
- Video outputs · DisplayPort 1.4a
- 3
- Core base clock
- 2310 MHz
- Core boost clock
- 2670 MHz
- Power connectors · PCIe 8 pin
- 1
- Total slot width
- 2.6 mm
- Chipset manufacturer
- NVIDIA
- Effective memory clock
- 2250 MHz
- Case expansion slot width
- 2 mm
Palvelee
Tarkista yhteensopivuus
Valitse toinen komponentti — live-tuomio ytimestä · Perusta: MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6
Sopii
12
HYTE Y40 ATX Mid Tower Red / Black with Tempered Glass Side Panel and USB 3.2 Gen 2 Type-C, USB 3.2 Gen 1 Type-AHYTE · case — case with 338mm GPU clearance- Deepcool PF650 Black 230V ATX 650W Non-Modular 80+ CertifiedDeepCool · psu — PSU with ~310W headroom
- Deepcool CH510 MESH DIGITAL ATX Mid Tower Black Tempered GlassDeepCool · case — case with 338mm GPU clearance
- Thermaltake View 380 XL WS ARGB Mid Tower Chassis Wood Edition SnowThermaltake · case — case with 338mm GPU clearance
- Lian Li LANCOOL 216 EATX Mid Tower White Tempered Glass RGB w/ControllerLian Li · case — case with 338mm GPU clearance
- Cougar DarkBlader-G ATX Full Tower Black / Silver with Tempered Glass Side Panel and USB 3.2 Gen 1 Type-A Front PanelCougar · case — case with 338mm GPU clearance
Vaihtoehdot
27- Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti GAMING OC 8G GDDR6Gigabyte · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 Twin EdgeZotac · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- Palit GeForce RTX 4060 Ti StormX 8GB GDDR6 BlackPalit · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- MSI GAMING SLIM MONSTER HUNTER EDITION GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 Red / BlackMSI · gpu — interchangeable substitute in the same slot
GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti EAGLE 8G GDDR6Gigabyte · gpu — interchangeable substitute in the same slot- MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK 8G OC GDDR6MSI · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- PNY VERTO OC GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 BlackPNY · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti EAGLE OC 8G GDDR6Gigabyte · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- PNY GeForce RTX 4060 Ti 8GB VERTO Dual Fan DLSS 3 GDDR6PNY · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC Edition 8GB GDDR6ASUS · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- Zotac GAMING Twin Edge OC Spider-Man: Across the Spider-Verse GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 BlackZotac · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 OC EditionASUS · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- Palit StormX OC GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 BlackPalit · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- PNY GeForce RTX 4060 Ti 8GB XLR8 Gaming VERTO EPIC-X RGB Triple Fan GDDR6PNY · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 Ti 8GB Twin Edge OC White Edition GDDR6Zotac · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- Palit Dual GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 BlackPalit · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- ASUS Dual GeForce RTX™ 4060 Ti White OC Edition 8GB GDDR6ASUS · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- Palit Dual OC GeForce RTX 4060 Ti 8GB GDDR6Palit · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- MSI GeForce RTX™ 4060 Ti VENTUS 2X BLACK 8G OC GDDR6MSI · gpu — interchangeable substitute in the same slot
ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti EVO OC Edition 8GB GDDR6ASUS · gpu — interchangeable substitute in the same slot- Gigabyte AORUS GeForce RTX 4060 Ti ELITE 8GGigabyte · gpu — interchangeable substitute in the same slot
- PNY VCQRTX4000-PB Quadro RTX 4000 8GB GDDR6 Silver / BlackPNY · gpu — interchangeable substitute in the same slot
Päivitykset
4- MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X E OC 12GB GDDR6X Silver / BlackMSI · gpu — same slot, strictly better
- PNY XLR8 Gaming VERTO EPIC-X RGB GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X BlackPNY · gpu — same slot, strictly better
Pelisuorituskykypisteet
2900 / 10 000
Sijoitus
#30
/ 129 taulukossamme
| Peli | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Grand Theft Auto V | ~300 | ~300 | ~250 |
| Baldur's Gate III | ~100 | ~55 | ~30 |
| Red Dead Redemption 2 | ~180 | ~130 | ~75 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | ~75 | ~40 | ~25 |
| Roblox | ≈300 | ≈300 | ≈300 |
| Elden Ring | ~115 | ~60 | ~35 |
| Geometry Dash | ≈300 | ≈300 | ≈300 |
| Minecraft | ~300 | ~300 | ~300 |
| Cyberpunk 2077 | ~80 | ~45 | ~30 |
| Stardew Valley | ≈300 | ≈300 | ≈300 |
| Palworld | ~65 | ~35 | ~20 |
| Apex Legends | ≈260 | ≈180 | ≈105 |
- Pyöriikö Grand Theft Auto V MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6-näytönohjaimella?
- Pyöriikö Baldur's Gate III MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6-näytönohjaimella?
- Pyöriikö Red Dead Redemption 2 MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6-näytönohjaimella?
- Pyöriikö The Witcher 3: Wild Hunt MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6-näytönohjaimella?
- Pyöriikö Roblox MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6-näytönohjaimella?
- Pyöriikö Elden Ring MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G GDDR6-näytönohjaimella?