Pyöriikö se?
Pyöriikö The Crew: Motorfest GeForce RTX 5090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 185 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
~185
| Resoluutio | Matala | Keskitaso | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ~205 | ~185 | ~160 |
| 1440p | ~200 | ~175 | ~135 |
| 4K | ~165 | ~125 | ~85 |
| Prosessori | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ~230 | ~200 | ~130 |
| Ryzen 5 7600 | ~185 | ~175 | ~125 |
| Core i5-12400 | ~160 | ~155 | ~120 |
Muut pelit näytönohjaimella GeForce RTX 5090
- Roblox~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Minecraft~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Grand Theft Auto V~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Fortnite~300 FPS 1080p Keskitasolla
- Minecraft: Java Edition~300 FPS 1080p Keskitasolla
- The Witcher 3: Wild Hunt~160 FPS 1080p Keskitasolla
- Red Dead Redemption 2~260 FPS 1080p Keskitasolla
- Baldur's Gate III~165 FPS 1080p Keskitasolla
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö The Crew: Motorfest GeForce RTX 5090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 185 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
Onko GeForce RTX 5090 pullonkaula?
Prosessori hidastaa näytönohjainta tässä (41 % sen potentiaalista menee hukkaan).
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.