Hearts of Iron IV: PC-vaatimukset ja FPS
Viralliset vähimmäis- ja suositusvaatimukset sekä kuvataajuus, jota voit odottaa laitteistollasi.
Arvioitu FPS näytönohjaimittain
Arviot virallisten vaatimusten pohjalta, eivät benchmarkeja (±20 %).
| Näytönohjain | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| GeForce RTX 5090 | ~300 | ~300 | ~300 |
| GeForce RTX 5080 | ~300 | ~300 | ~300 |
| GeForce RTX 5070 Ti | ~300 | ~300 | ~300 |
| GeForce RTX 5070 | ~300 | ~300 | ~275 |
| GeForce RTX 5060 | ~300 | ~285 | ~195 |
| GeForce RTX 4090 | ~300 | ~300 | ~300 |
| GeForce RTX 4070 SUPER | ~300 | ~300 | ~275 |
| GeForce RTX 4060 | ~300 | ~260 | ~165 |
| GeForce RTX 3060 | ~285 | ~235 | ~145 |
| Radeon RX 9070 XT | ~300 | ~300 | ~300 |
| Radeon RX 7800 XT | ~300 | ~300 | ~260 |
| Radeon RX 7600 | ~290 | ~240 | ~145 |
| Arc B580 | ~300 | ~260 | ~165 |
| GeForce GTX 1660 SUPER | ~200 | ~145 | ~85 |
| GeForce GTX 1060 6GB | ~150 | ~105 | ~60 |
Tarkista oma PC:si
Valitse prosessori ja näytönohjain — vertaamme niitä tämän pelin vaatimuksiin.
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
| Vähimmäis | Suositeltu | |
|---|---|---|
| Prosessori | AMD® FX 4300 · 950Intel® Core™ i5 750 · ei tunnistettu | Intel® Core™ i5 2500K · 1800AMD® Ryzen 3 2200G · 2600 |
| Näytönohjain | Nvidia® GeForce™ GTX 470 (1.28GB) · 195AMD® HD 5850 (1GB) · 150Intel Iris Xe G7 (Tiger Lake) · 140 | Nvidia® GeForce™ GTX 570 (1.28GB) · 220AMD® Radeon™ HD 7970 (3GB) · 460Intel Iris Xe G7 (Tiger Lake) · 140 |
| Muisti | 4 GB | 6 GB |
| Näyttömuisti | 1 GB | 1.25 GB |
| Tallennustila | 2 GB | 2 GB |
| DirectX | 9 | 9 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows® 10 Home 64 Bit | Windows® 10 Home 64 bit |
Julkaisijan Steam-sivulta; jokainen osa on yhdistetty suorituskykypisteisiimme (1–10 000). Osa komponenteista tunnistettiin tekoälyn avulla — suhtaudu niihin varauksella.
Edullisin PC peliin Hearts of Iron IV 60 FPS:llä
Moottorimme suunnittelema, tämä peli sitovana tavoitteena (Keskitaso-asetus); jokaisella kokoonpanolla on oma sivu ajantasaisin hinnoin.


Tietoa pelistä
Victory is at your fingertips! Your ability to lead your nation is your supreme weapon, the strategy game Hearts of Iron IV lets you take command of any nation in World War II; the most engaging conflict in world history. From the heart of the battlefield to the command center, you will guide your nation to glory and wage war, negotiate or invade. You hold the power to tip the very balance of WWII. It is time to show your ability as the greatest military leader in the world. Will you relive or change history? Will you change the fate of the world?
Kuvaus näytetään englanniksi.
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö Hearts of Iron IV GeForce RTX 4060-näytönohjaimella?
Mitkä ovat pelin Hearts of Iron IV vähimmäisvaatimukset PC:lle?
Mitkä ovat pelin Hearts of Iron IV suositellut PC-vaatimukset?
Mikä näytönohjain pyörittää peliä Hearts of Iron IV 1440p-tarkkuudella 60 FPS:llä?
Mikä näytönohjain pyörittää peliä Hearts of Iron IV 4K-tarkkuudella 60 FPS:llä?
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.





