Pyöriikö se?
Pyöriikö Control GeForce RTX 4090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 225 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
~225
| Resoluutio | Matala | Keskitaso | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ~250 | ~225 | ~195 |
| 1440p | ~240 | ~210 | ~160 |
| 4K | ~200 | ~150 | ~100 |
| Prosessori | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ~280 | ~240 | ~155 |
| Ryzen 5 7600 | ~225 | ~210 | ~150 |
| Core i5-12400 | ~195 | ~185 | ~145 |
Nopeammat näytönohjaimet peliin Control
Muut pelit näytönohjaimella GeForce RTX 4090
- Grand Theft Auto V~400 FPS 1080p Keskitasolla
- The Witcher 3: Wild Hunt~150 FPS 1080p Keskitasolla
- Red Dead Redemption 2~260 FPS 1080p Keskitasolla
- Baldur's Gate III~160 FPS 1080p Keskitasolla
- Palworld~120 FPS 1080p Keskitasolla
- Cyberpunk 2077~100 FPS 1080p Keskitasolla
- Hollow Knight~355 FPS 1080p Keskitasolla
- Elden Ring~160 FPS 1080p Keskitasolla
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö Control GeForce RTX 4090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 225 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
Onko GeForce RTX 4090 pullonkaula?
Prosessori hidastaa näytönohjainta tässä (40 % sen potentiaalista menee hukkaan).
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.