Pyöriikö se?
Pyöriikö BeamNG.drive GeForce RTX 5090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 160 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
~160
| Resoluutio | Matala | Keskitaso | Ultra |
|---|---|---|---|
| 1080p | ~175 | ~160 | ~135 |
| 1440p | ~170 | ~150 | ~115 |
| 4K | ~145 | ~110 | ~75 |
| Prosessori | 1080p | 1440p | 4K |
|---|---|---|---|
| Ryzen 7 9800X3D | ~195 | ~170 | ~110 |
| Ryzen 5 7600 | ~160 | ~150 | ~110 |
| Core i5-12400 | ~135 | ~130 | ~105 |
Muut pelit näytönohjaimella GeForce RTX 5090
- Grand Theft Auto V~400 FPS 1080p Keskitasolla
- The Witcher 3: Wild Hunt~160 FPS 1080p Keskitasolla
- Red Dead Redemption 2~265 FPS 1080p Keskitasolla
- Baldur's Gate III~165 FPS 1080p Keskitasolla
- Palworld~125 FPS 1080p Keskitasolla
- Cyberpunk 2077~105 FPS 1080p Keskitasolla
- Hollow Knight~355 FPS 1080p Keskitasolla
- Elden Ring~165 FPS 1080p Keskitasolla
Kysymyksiä tästä pelistä
Pyöriikö BeamNG.drive GeForce RTX 5090-näytönohjaimella?
Kyllä, sujuvasti: noin 160 FPS 1080p Keskitasolla, kun prosessorina on Ryzen 5 7600.
Onko GeForce RTX 5090 pullonkaula?
Prosessori hidastaa näytönohjainta tässä (44 % sen potentiaalista menee hukkaan).
Näin arvioimme: PC, joka on täsmälleen suositusvaatimusten tasolla, vastaa noin 60 FPS:ää 1080p Keskitaso -asetuksella ja vähimmäisvaatimusten tasolla oleva noin 30 FPS:ää 1080p Matala -asetuksella; prosessorisi ja näytönohjaimesi pisteitä verrataan näihin, minkä jälkeen käytetään kiinteitä kertoimia resoluutiolle ja esiasetukselle. Todelliset tulokset vaihtelevat ajurien, päivitysten ja skaalauksen mukaan.
Pelitiedot: IGDB.com · viralliset vaatimukset ja kuvat julkaisijoiden Steam-sivuilta.